ICQRAJA NEWSLETTER No 36 (36. ICQRaja Newsletter)

[Dej of d dej]

Srijeda 1.11.2000.

[Novosti]

Grijanje je uslo u nase domove....

[Song of d dej]

Slabo divanim madjarski - Balasevic

           Slabo divanim madzarski,nesto malo a i to s greskom.
           tecno govorim rukama i perfektno se sluzim smeskom.
           Ali madzarski ne umem, daj nauci me leba ti,
           nisam mog'o da pomislim, da ce mi tolko trebati.

           Tvoje oci mastiljave, crne, zrele visnje spanske.
           Tvoje usne sladunjave kao rizling od berbe lanjske.
           Suva trava sva suskava, kao zipon na nevesti,
           ali dzabe pripovedam kada ne umem prevesti.

           Ma di ces naci boljeg momka za te pare.
           Ne budi smesna, draga ti, mozes do veka tragati,
           al neces naci nikog, tako mi gitare,
           ko ce te vise voleti i ko ce te lepse lagati.

           Slabo poznajem Sentomas, ali stignem do tvoje kuce,
           tiho zazveckam sibicom, sve se ponadam mozda cuces,
           ali pendzeri miruju, a te firange cipkane
           samo vatru potpiruju, tvojom rucicom pipkane.

           Ma di ces naci boljeg momka za te novce.
           Da ste mi sretni on i ti, ja cu se oma skloniti,
           al me na svilen gajtan vezi, kao zvonce
           i samo cimni kad pozelis, ja cu ti zazvoniti.

           Slabo divanim madzarski, nesto malo al' i to mani,
           ucio sam iz citanke, al sam osto na osmoj strani.
           babe su me zacarale, pero mi skrile senice,
           al ti ces me resiti, moja medena celice.

           A hold a felhok moge rajtozott,
           ket csillag van csak az egen,
           mint a szemen a ... gyongyharmatka ...
           tja neznam kako se kaze djurdjevak.

           Ma di ces naci boljeg momka za te pare.
           Ne budi smesna, draga ti, mozes do veka tragati,
           al neces naci nikog, tako mi gitare,
           ko ce te vise voleti i ko ce lepse lagati.

           Ma di ces naci boljeg momka za te novce.
           Da ste mi sretni on i ti, ja cu se oma skloniti,
           al me na svilen gajtan vezi, kao zvonce
           i samo cimni kad pozelis, ja cu ti zazvoniti.

           Ma di ces naci boljeg momka za te pare.

[Ivent of d dej]

danas je bila auto-pijaca, nazalost nisam otisao, jer sam morao u skolu....
danas smo se slikali u skoli.... sliko nas fotograf za skolsku
fotografiju... (samo malo care)...


[Vedr of d dej]

Danas je ljudi bilo plaho vruce i sparno u Zenici. jest da je sad kisa pala
al je opet vruce, ne radi gradski displej al na mom termometru na balkonu je
bilo vise oko 20C

[Mudrosti of d dej]

-Sve smo ucinili da buduca pokolenja jos dugo pominju ne samo nas, nego i
nasu familiju.
-Demokratska drzava ima Ustav, Skupstinu, a po potrebi i narod.
-Na greskama se uci, narocito ako ih slavimo kao praznike.
-Ko jednom na policiji propeva, celog zivota izlazi na bis.

[Latinska of d dej]

Per aspera ad astra

[Vic of d dej]

Pitanje: Zato se u patrolnim kolima nalaze etiri policajca?

          Odgovor:

               #1. zna da vozi
               #2. zna saobraajne propise
               #3. zna latinicu i irilicu
               #4. voli da se drui sa intelektualcima.


[Cosak]

Sljedece hefte u utorak je dan skole, tako da se ne ide u utorak u
skolu...jeeee.....
a danas je takodje neki dan.... dan mrtvih il svih svetih....ne znam....ja
samo pricam onako kako cujem, pa ako su lagali mene i ja lazem vas.... cudni
se ovdje sveci slave.... al haj neka ih, dobro je imat malo odmora, moramo
se mi odmorit.... a nije mogo ovaj dan skole past u bolji vakat, taman kraj
tromjesecja, da dodje ko mala pauza u zadnjoj hefti.... hmmm... pauza...
zablokira mi pamet, tuse ovi o izborima na tv-u... stvarno ubijaju u pojam,
ne znam stvarno sto se ove sitnije stranke uopste trude izlazit na izbore,
stvarno ne shvatam... razumijem demokratija, pluralizam fazoni, al vala
osudjeni su na propast, a oni i dalje se bore iako ih niko ne slusa (mozda
ljudi ionako samo ganjaju dnevnice)... ovo sto pricaju stalno na tv-u i
predstavljaju se je samo trosenje televizijskog vremena (kojeg nasa
televizija ima i viska)...ne znam vala da ih iko slusa, slusaju ih samo
penzioneri a i oni samo jer nemaju pametnija posla i svakom traze falinku,
ovom se ne slaze kravata s sakoom, nezacesljan itd... ja mislim da su se
ljudi opredjelili za koga ce glasat vec davno... dosta ljudi s vremenom
promijni misljenje za koga ce glasat, al ta promjena misljenja nije zbog
toga sto im se program druge stranke vise svidja nego iz revolta prema
stranci za koju su dosad glasali...(jer nije nista promijenila).... mnoge
stranke se sada bave jeftinim trikovima...npr. jedna stranka organizuje
koncert u sarajevu ko fol ne politicke prirode i podjelila je ucenicima 4.
razreda gimnazije iz zenice karte za koncert i autobusne karte do
sarajeva... to je meni nekako devijantno.... (ovo je primjer predizbornog,
hushkachkog, anti-multi-etnickog, anti-integracionog, supernacionalistickog,
dnevnopolitickog, anti-dejtonskog, nedemokratskog govora....)

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Bajramovic Dino

Copyright (c) ICQRAJA team